- PROGRAMY I PROJEKTY
- „Świadczenie usług opiekuńczych na terenie Dąbrowy Chełmińskiej i Solca Kujawskiego”
„Świadczenie usług opiekuńczych na terenie Dąbrowy Chełmińskiej i Solca Kujawskiego”
Mariusz Wiśniewski MAVI-PROJEKT realizuje
projekt pn.
„Świadczenie usług opiekuńczych na terenie Dąbrowy Chełmińskiej i Solca Kujawskiego”
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. Działanie 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne.
Beneficjent projektu: Mariusz Wiśniewski MAVI-PROJEKT
Partnerzy projektu: Gmina Solec Kujawski, Gmina Dąbrowa Chełmińska, Fundacja Adiutorium
Okres realizacji projektu: 01.09.2024 r. - 31.08.2027 r.
Całkowita wartość projektu: 5 196 513,58 zł
Kwota dofinansowania z UE: 4 417 036,54 zł
Cel projektu: Celem projektu jest zwiększenie dostępu 93 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym z chorobami otępiennymi będących mieszkańcami Gmin Dąbrowa Chełmińska i Solec Kujawski do zintegrowanych usług społecznych odpowiadających potrzebom społeczności lokalnej poprzez utworzenie i funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy, świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania oraz utworzenie wypożyczalni sprzętu niezbędnego do opieki i rehabilitacji do 31.08.2027 r.
Uczestnicy projektu: Grupę docelową projektu stanowią mieszkańcy Gmin Dąbrowa Chełmińska i Solec Kujawski, którzy, zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego oraz regulaminem konkursu, są osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dotyczy to osób, które potrzebują pomocy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność.
W przypadku opieki w miejscu zamieszkania wsparcie zostanie skierowane do osób samotnych lub samotnie gospodarujących lub na osób, których rodziny z uzasadnionych powodów nie są w stanie zapewnić im niezbędnej opieki.
Opis działań oraz rezultaty projektu:
Projekt zakłada następujące główne zadania:
- Zwiększenie dostępności usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla 10 osób poprzez wsparcie 3 opiekunów.
- Ograniczenie skutków niepełnosprawności i zapobiegania pogorszeniu stanu zdrowia 60 osób poprzez nieodpłatne udostępnianie sprzętu rehabilitacyjnego i opiekuńczego.
- Zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych dla 23 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez utworzenie 18 miejsc w Dziennym Domu Pomocy.
Efekty i rezultaty projektu:
- Liczba osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej w programie – 93 dostosowanych
- Liczba utworzonych miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej – 18
- Liczba osób świadczących usługi w społeczności lokalnej dzięki wsparciu w programie – 3
- Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie – 24
- Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 1
Dostępność:
W ramach projektu przygotowany formularz zgłoszeniowy zawierający możliwość zgłoszenia specjalnych potrzeb uczestników, w celu zapewnienia odpowiednich dostosowań. Wnioskodawca zobowiązuje się do realizacji działań uwzględniających potrzeby wszystkich uczestników, w tym osób z niepełnosprawnościami, oraz zapewnia dostępność zarówno architektoniczną, jak i cyfrową zgodnie z obowiązującymi standardami.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie