Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej mgopssolec.rbip.mojregion.info.

  • Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

  • Niektóre pliki PDF, zawierające skany oryginalnych dokumentów z podpisami, nie mają dołączonej wersji dokumentu dostępnej cyfrowo.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Katarzyna Kuligowska — email: lub telefonicznie +48 798 422 413, +48 798 476 281 .

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim, ul. Tadeusza Kościuszki 12, 86-050 Solec Kujawski

  1. Budynek przy ulicy Tadeusza Kościuszki 12 w Solcu Kujawskim:

1) Budynek stanowi część kompleksu, posiada łącznik, który przylega bezpośrednio do budynku zbudowanego z czerwonej cegły, położonego równolegle do jezdni. Budynek CUS znajduje się w głębi podwórza, do którego dostać się można wyłącznie przez bramę główną, przy której znajduje się informacja o CUS.

2) Na budynku od strony zewnętrznej umieszczone są tablice informacyjne, wskazujące wejście do budynku.

3) W budynku znajdują się:

  1. Parter: po wejściu na prawo - sekcja ds. świadczeń rodzinnych; po wejściu na lewo: biuro zastępcy dyrektora CUS – Organizatora Pomocy Społecznej, zespół ds. realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, Organizator Społeczności Lokalnej oraz Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych.
  2. I piętro: po wejściu na prawo: Placówka wsparcia dziennego – świetlica środowiskowa; po wejściu na lewo: biuro dyrektora CUS, sekretariat, pokój narad, sekcja ekonomiczna, sekcja administracyjna.
  3. Piwnica: archiwum.

4) Przed wejściem do budynku, z poziomu chodnika, znajduje się jeden stopień.
5) Po wejściu do klatki schodowej, na poziom parteru prowadzą schody zawierające 5 stopni.

6) Z bocznej strony budynku, przed bramą budynku znajduje się oznaczone wejście do windy, która pozwala na dotarcie na każdą z kondygnacji budynku. Osoby z niepełnosprawnościami, w tym na wózku inwalidzkim mogą przemieszczać się po całym budynku, pozwalają na to szerokie korytarze oraz winda między poziomami.

7) Na poziomie 0 i 1 znajdują się oznaczone toalety dla osób z niepełnosprawnością.

8) Korytarze są dobrze oświetlone, a oświetlenie w toaletach dla osób z niepełnosprawnością są automatyczne.

9) W budynku posadzki wykonane zostały z płytek antypoślizgowych, korytarze są szerokie, nie ma na nich zbędnych przedmiotów czy mebli utrudniających poruszanie.

10) W budynku nie ma czytelnej tablicy informacyjnej ani punktu informacyjnego.

11) Personel obiektu jest przeszkolony z obsługi osób z niepełnosprawnością.

12) Przed budynkiem znajduje się parking, na którym jest wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

13) Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

14) W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

15) W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

  1. Budynek przy Placu Jana Pawła II 4 w Solcu Kujawskim:

1) Budynek wolnostojący, znajdujący się w widocznym miejscu, usytuowany  frontem do ulicy.

2) Na budynku od strony zewnętrznej umieszczone są tablice informacyjne, wskazujące wejście do budynku.

3) Do budynku prowadzą dwa wejścia, jedno od frontu, drugie, z tyłu budynku tzw. „od Wisły”.

4) W budynku znajdują się:

  1. Parter: od frontu - po wejściu na prawo – asystenci rodziny; po wejściu na lewo: Klub samopomocy „Stokrotka”.
  2. I piętro: po wejściu na prawo: biuro zastępcy dyrektora CUS – Organizatora Usług Społecznych, zespół ds. organizowania usług społecznych; po wejściu na lewo: sekcja usług opiekuńczych.
  3. II piętro: trzy mieszkania wspomagane.

5) Przed wejściem do budynku, od frontu, z poziomu chodnika, znajdują się
3 stopnie, do wejścia od strony „Wisły” prowadzą schody składające się
z 8 stopni.

7) W budynku od strony „Wisły”, znajduje się oznaczone wejście do windy, która pozwala na dotarcie na każdą z kondygnacji budynku.   
Osoby z niepełnosprawnościami, w tym na wózku inwalidzkim mogą przemieszczać się po całym budynku, pozwalają na to szerokie korytarze oraz winda między poziomami.

8) Na poziomie 0 i 1 znajdują się oznaczone toalety dla osób z niepełnosprawnością.

9) Korytarze są dobrze oświetlone, a oświetlenie w toaletach dla osób z niepełnosprawnością są automatyczne.

10) W budynku posadzki wykonane zostały z płytek antypoślizgowych, korytarze są szerokie, nie ma na nich zbędnych przedmiotów czy mebli utrudniających poruszanie.

11) W budynku nie ma czytelnej tablicy informacyjnej ani punktu informacyjnego.

12) W budynku, w wejściu od strony „Wisły” po lewej stronie znajduje się tablica informacyjna w alfabecie Braille’a. Przy drzwiach wejściowych do pomieszczeń biurowych znajduje się tabliczka informacyjna w alfabecie Braille’a.

13) Personel obiektu jest przeszkolony z obsługi osób z niepełnosprawnością.

14) Przed budynkiem, od strony „Wisły” znajduje się parking, na którym jest wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

15) Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

16) W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

  1. Budynek przy ulicy 23 Stycznia 17C Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim:

1) Budynek stanowi część kompleksu bloków mieszkalnych. Nie ma bezpośredniego dostępu do żadnej z ulic. Do budynku prowadzą 3 wejścia. Wejście główne, od ulicy 29 Listopada 12, natomiast 2 wejścia służbowe od ulicy 23 Stycznia 17C.

  1. do wejście głównego, przeznaczonego dla klientów WTZ prowadzą schody składających się z 10 stopni. Przy wejściu, z lewej strony znajduje się dźwig do przewozu osób z niepełnosprawnością;
  2. do wejść służbowych prowadzą schody. Jedne schody prowadzące w górę mają 9 stopni, a schody w dół mają również 9 stopni.

2) Na poziomie 0 i 1 znajdują się oznaczone toalety dla osób z niepełnosprawnością.

3) W budynku posadzki wykonane zostały z płytek antypoślizgowych, korytarze są szerokie, nie ma na nich zbędnych przedmiotów czy mebli utrudniających poruszanie.

4) W budynku nie ma czytelnej tablicy informacyjnej ani punktu informacyjnego.

5) Personel obiektu jest przeszkolony z obsługi osób z niepełnosprawnością.

6) Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

7) W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

8) W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

4. Mieszkanie treningowe przy ulicy Toruńskiej 59/2 w Solcu Kujawskim:

1) Wyodrębnione mieszkanie stanowi część budynku mieszkalnego, stanowiącego własność gminy. Wejście do mieszkania znajduje się od strony jezdni. Aby dojść do mieszkania treningowego, należy pokonać chodnik wyłożony kostką brukową i część podwórza nieutwardzonego. Podwórze nie jest ogrodzone. Wejście do mieszkania przystosowane jest dla osób z niepełnosprawnością (barierki do chwytania i podtrzymywania się przytwierdzone do podjazdu), w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (podjazd).

2) Na budynku, przy mieszkaniu treningowym, od strony zewnętrznej, umieszczona jest tablica informacyjna o realizacji projektu „Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim”.

3) Mieszkanie treningowe przystosowane jest osób z niepełnosprawnością. Znajduje się ono na parterze. Wejście do mieszkania nie posiada żadnych stopni, zaopatrzone jest w podjazd przystosowany dla wózków inwalidzkich i dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Mieszkanie składające się z: pokoju, aneksu kuchennego łazienki, korytarza i pomieszczenia gospodarczego, posiada odpowiednie przestrzenie, do poruszania się w nim na wózku inwalidzkim (w tym dostosowana szerokość drzwi do poszczególnych pomieszczeń), nie posiada żadnych progów. Łazienka wyposażona jest w uchwyty przy umywalce, toalecie i prysznicu.

4) Do mieszkania można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

5) W mieszkaniu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

5. Informacje ogólne:

1) przed wejściem do budynków zamieszczone są odpowiednie ich oznaczenia;

2) we wszystkich budynkach znajdują się tablice informacyjne oraz tabliczki przy drzwiach pokoi z informacją o komórce organizacyjnej i o pracownikach;

3) we wszystkich budynkach CUS można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Usługa ta jest dostępna w godzinach pracy CUS i powinna być zgłoszona minimum 3 dni  przed wizytą w CUS. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Dostępność informacyjno - komunikacyjna

W celu ułatwienia załatwiania spraw w Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim osobom mającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, realizując jednocześnie ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2023 r., poz. 20 t.j.) Centrum Usług Społecznych informuje, iż istnieje możliwość załatwienia spraw z pomocą tłumacza PJM, SJM, SKOGN.

Aby skorzystać z tłumacza PJM, SJM, SKOGN i umówić wizytę należy:

  1. Zgłosić zamiar skorzystania z usług tłumacza języka migowego na co najmniej 3 dni robocze przed terminem planowanej wizyty w Centrum Usług Społecznych,
    z wyłączeniem sytuacji nagłych.
  2. Wskazać metodę komunikowania się, przedmiot sprawy, proponowany termin skorzystania ze świadczenia.
  3. Wypełnić wzór formularza.

W tym celu Wnioskodawca (dot. obsługi osób uprawnionych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U.z 2023 r., poz. 20 t.j.) składa wniosek o udostępnienie usługi do Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim  z zamiarem skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza PJM, SJM, SKOGN, według załączonego poniżej wzoru:


Wniosek zamieszczony jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim. Po otrzymaniu zgłoszenia Centrum Usług Społecznych, w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Solcu Kujawskim, zapewni pomoc tłumacza języka migowego w terminie planowanym przez osobę uprawnioną. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia w tym dniu, przekazana zostanie zwrotna informacja o innym możliwym terminie realizacji świadczenia lub wskazanie na inną formę jego realizacji.

Zgłoszenia dokonuje się poprzez przesłanie formularza:

  1. Pocztą elektroniczną na adres: ;
  2. Listownie na adres: Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim, ul. Tadeusza Kościuszki 12, 86-050 Solec Kujawski;
  3. Telefonicznie pod nr telefonu: 798 422 413 lub 798 476 281;
  4. W siedzibie Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim, w sekretariacie znajdującym się na I piętrze budynku (pokój nr 27) przy ulicy Tadeusza Kościuszki 12 w Solcu Kujawskim.

Zapewniamy również komunikację z Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami.
Pracownik schodzi do klienta ze szczególnymi potrzebami po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą pod numerem telefonu: 798 422 413 lub 798 476 281.  
Miejsce obsługi klienta zlokalizowane jest na parterze budynku Centrum Usług Społecznych przy ulicy Tadeusza Kościuszki 12 w Solcu Kujawskim.

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego